fbpx

Třebaže se v e-mailovém marketingu neustále něco děje a do schránek zákazníků chodí denně desítky newsletterů, pro některé naše uživatele jsou důležitější údaje a přehledy za delší časové období. Potěšilo nás, když jsme se dozvěděli, že screenshoty z administrace Mailhuntu doprovází pravidelné marketingové statusy v řadě firem, audity nebo presale analýzy. Právě proto jsme se rozhodli přidat reporty, které vám výrazně šetří čas a zcela automatizují reporting nejdůležitějších informací a čísel o vašich odběrech.

V obraze i bez přihlašování

Reporty fungují tak, jak byste čekali. Najdete je v hlavním menu pod položkou Reporty. Jejich hlavní výhodou je, že vám po nastavení budou automaticky chodit na e-mail, a to dle nastavení týdně, nebo měsíčně. Aktuálně podporujeme pouze formát PDF. Samotný report stáhnete kliknutím na tlačítko v notifikačním e-mailu, případně kliknutím na tlačítko STÁHNOUT v administraci. Alespoň jeden report doporučujeme nastavit každému, kdo nemá čas se pravidelně přihlašovat, ale stále chce zůstat v obraze.

Jak naplánovat nový report?

Naplánování reportu je velmi jednoduché. Po kliknutí na NOVÝ REPORT zvolte název, frekvenci, formát a jeden ze tří typů reportu.

Typ Odběry je reportem všech vašich odběrů v době generování reportu. Prakticky se tak jedná o to, co máte možnost vidět na Hlavním přehledu.

Typ Web vám umožňuje nastavit report libovolného webu z nabídky. Web nemusíte ani sledovat. Díky reportu hned zjistíte, co daný web za stanovenou dobu poslal a jaká jsou jeho čísla. Máte tak možnost například na týdenní bázi sledovat aktivitu, kampaně a případné změny ve strategii e-mailového marketingu.

Typ Kategorie reportuje celou zvolenou kategorii. Pokud tedy chcete mít pod palcem vše, co se děje například v Elektronice, stačí pár kliků a Mailhunt vám do mailu pošle vždy report všeho, co se stalo.

Uložený report není problém zrušit, stačí kliknout na tlačítko ZRUŠIT a další report vám již nedorazí.

Ukázka reportu

Pro koho jsou reporty dostupné?

Reporty patří mezi prémiové funkce. Uživatelé s tarifem Premium mají k dispozici až 10 reportů, vyšší počet je pak dostupný v tarifu Enterprise dle vašich potřeb. Pokud si nastavíte report během testovacího období, po uplynutí testovacího období vám report přestane chodit.

Pojďte si nastavit report

Dostávat reporty je praktické i v případě, kdy se přihlašujete do administrace pravidelně. Report představuje přehledné shrnutí, které si můžete uložit, vytisknout, snadno sdílet… Neváhejte si tak nastavit první report. Kdyby vám cokoliv v reportu chybělo, případně jste měli nápady na zlepšení, stačí se nám ozvat.